Krajánci

Měl jsem tu zobrazenou nabídku setkat se a případně vám ukázat Los Angeles, neb Čechů bylo v mé oblasti poskrovnu (na UCLA jsem byl snad jediný). Tato nabídka v Cambridge pozbyla trochu smyslu, neboť tam funguje celkem početná studentská Czechoslovak Society. Nyní nejsem trvale nikde usazen, ale jste-li v LA, ozvěte se, je možné, že tam zrovna budu.

Angažmá v ČR

Ze zahraničí se dá v Čechách udělat víc, než si myslíte (ostatně, díky elektronickému podpisu se lze hádat s úřady i na dálku). Pokud se mám do ČR někdy vrátit, chci se vrátit do moderního právního státu s životním standardem nad evropským průměrem. Myslím, že to není tak těžké. Koneckonců i Chicago Boys, díky nimž se rychle vytáhla nahoru Chile, začínali podobně. Kdo studuje v USA (a vlastně i jinde v zahraničí) má, domnívám se, lepší náhled na věc, získal perspektivu a neupadl zatím do morální žumpy. Předpokládám totiž, že místní univerzitní brainwashing dokáže člověku pomoci udržet si jistý morální kredit a nezkaženost. V ČR vidím tolik lidí, kteří z čistého oportunismu zapomněli na základní morální zásady, že už nedokážu dobře rozlišit komu věřit a komu ne. Nicméně ČR má potenciál a byla by podle mě škoda ho nevyužít. Trocha studentského aktivismu neuškodí. Chystáte-li v Čechách nějakou občanskou aktivitu, dejte vědět.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>