Moje první publikace

Tak je to tu! Kdo to kdy tušil, že první publikace s mým jménem bude o… bavlně! Ano, přátelé. Vzpomínáte na léto? Tak veřejně viditelné výsledky mé práce pro Cambridge University se konečně dostavily. Oficiální launch Cotton ARC (alias akce “Bavlna”) proběhl tedy už minulý měsíc (11. února), ale nedostal jsem se zatím k tomu o tom něco napsat. Teď bude Cambridge prezentovat výsledky na různých industry konferencích a snažit se přimět producenty (i odběratele) k udržitelné produkci (resp. odběru udržitelné produkce).

Pěstujete bavlnu udržitelně?

V létě jsem strávil celé dny načítáním studií o bavlně, interviews s experty na bavlnu od Austrálie po Severní Ameriku, sepisováním výsledků bádání a tvořením obrovského provázaného excel souboru o tom, jaké zásahy v celosvětové produkci bavlny provést a jaké budou mít dopady. A něco z té snahy konečně vyšlo veřejně.

Cambridge publikovala shrnující report a technický report vycházející z mých dat a také spustila webový nástroj www.cottontool.com, kde si můžete prohlédnout data v interaktivní formě (v rámci možností zábavné). Oba reporty si můžete stáhnout a krátké intro k projektu, na kterém jsem dělal, si můžete prohlédnout na webu univerzity.

This entry was posted in Obecné. Bookmark the permalink.

Comments are closed.