Posílání lidí do háje

Nebyl jsem nikdy fanda ostentativních rozchodů. Většinou jsem se snažil o to, aby nedocházelo ke konfliktům. Ke všem kontaktům jsem přistupoval s tím, že někdy v budoucnu bych mohl potřebovat, abychom nebyli rozkmotřeni. Když už to jo nešlo, snažil jsem se konflikt neeskalovat a pokud možno zahrát do outu, prostě ho nechat vyšumět, aniž by si ten člověk na druhé straně třeba i uvědomil, že mě něčím naštval a že se už neuvidíme.

Tak dnes na tohle kašlu.

Za poslední dva týdny jsem poslal oficiálně do pr**** dva lidi. Proč? Často jsem tahal za kratší konec kvůli tomu výše zmíněnému přístupu. Čekal bych, že ti druzí ke mně budou přistupovat se stejnou obezřetností, ale tak to bohužel nebývá. Obvykle jsem se já přizpůsoboval, a to až extrémně.

Nyní jsem proto poslal do háje dva relativně dobré kontakty, a to vždy oficiálním oznámením, protože mi to jednak přišlo korektní, jednak jsem chtěl, aby jim bylo jasné, že mi něco vadí a že něco je špatně. Mimochodem, omluvu jsem stejně neobdržel ani od jednoho, byť jeden kontakt alespoň uznal, že něco udělal špatně. Takže tento přístup se vyplatil i v tom, že snad zajistil, abychom se již neviděli.

S oběma jsem něco zažil (např. výlety do zahraničí), s oběma byla zábava, oba se mohly ještě hodit. Nicméně, zaprvé jsem zjistil, že opravdu nepotřebuju více přátel a známých (tedy alespoň těch standardních, nemluvíme teď o networkingu). Mám jich dost. Většina mých současných známých mi stejně nikdy nic nepřinese. Už tedy nehodlám trpět ty vztahy, které jsou nevybalancované a kde já vkládám nepřiměřené úsilí do jejich udržování.

Radši budu trávit čas s méně lukrativními, ale osobně mně příjemnějšími lidmi. Klid má pro mě už vyšší hodnotu než jakékoli výhody, co dotyční případně mohou poskytnout, a to včetně dovolených v Hamptons nebo přístupu do korporátu – potencionálního zákazníka. Přišel jsem na to, že mi to za to prostě nestojí. Takže ve finále už je mi jedno, jak dlouho ty lidi znám, co jsem s nimi zažil nebo co mohu získat apod. Oni to také neřeší. Prostě pokud mám pocit, že ze mě ve výsledku vysávají život, končíme.

This entry was posted in Obecné. Bookmark the permalink.

Comments are closed.